Edinson Cavani bohaterem Urugwaju

30.06.2018
Ostatnia aktualizacja 12 lipca, 2018 o 16:25
kurs

Dwie największe gwiazdy światowego futbolu wyjeżdżają z Rosji. Leo Messi pożegnał się z mistrzostwami świata po porażce Argentyny z Francją 3:4. Kilka godzin później jego los podzielił rywal z ligi hiszpańskiej – Cristiano Ronaldo. Mistrzowie Europy przegrali 1:2 z Urugwajem.

Mistrzowie Europy są pierwszym zespołem w turnieju, który znalazł sposób na pokonanie Fernando Muslery. Dokonał tego Pepe. Jak się później okazało, to trafienie niewiele dało. Do kolejnej fazy mistrzostw awansowała drużyna z Ameryki Południowej.

Urugwaj szybko objął prowadzenie. Po zagraniu Luisa Suareza świetnym uderzeniem głową popisał się Edinson Cavani. Mistrzowie Europy starali się szybko odpowiedzieć, ale twardo w obronie grający Ursusi utrzymali korzystny wynik do przerwy.

Portugalia zaatakował od początku drugiej połowy i w końcu dopięła swego.. Po krótko rozegranym rzucie różnym Raphael Guerreiro dośrodkował na szósty metr, gdzie niepilnowany Pepe  uderzeniem głową pokonał Muslerę. Siedem minut później Urugwaj ponownie prowadził. Ponowie Rui Patricio nie znalazł recepty na strzał Cavaniego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Napastnik w 74. minucie musiał jednak opuścić boisko z powodu urazu. Po jego zejściu Urugwaj cofnął się do defensywy, a Portugalia starała się za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Strzały mijały jednak bramkę Muslery w bezpiecznej odległości. Mistrzowie Europy nic nie wskórali i żegnają się z Rosją, a Urugwaj zmierzy się w ćwierćfinale z Francją.

Urugwaj – Portugalia 2:1 (1:0)

1:0 Cavani (7)