Finał Ligi Europy 2020 w Polsce!
23.05.2018

UEFA na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w Kijowie przyznała Gdańskowi organizację finału Ligi Europy w 2020 roku. Spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk zostanie rozegrane w maju.

– Bardzo się wszyscy cieszymy z tej decyzji UEFA. Pokazuje ona, że nasza federacja cieszy się wielkim zaufaniem ze strony władz Europejskiej Unii Piłkarskiej. Polska już kilkukrotnie udowodniła, że potrafi organizować wielkie futbolowe imprezy. Jesteśmy przekonani, że i tym razem podołamy niełatwemu zadaniu. Doświadczenie, pasja i pracowitość naszych pracowników i współpracowników, to niektóre z elementów udanego – mam nadzieję – finału Ligi Europy Gdańsk 2020 – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Finał Ligi Europy

Finał Ligi Europy po raz drugi odbędzie się Polsce. W 2015 roku rozegrano go na Stadionie Narodowym w Warszawie. Sevilla FC pokonała Dnipro Dniepropietrowsk 3:2, a jedną z bramek dla zespołu z Hiszpanii zdobył reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak.

UEFA poinformowała również, że finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Stambule na Ataturk Olimpiyat Stadyumu, Superpuchar Europy w Porto na Estadio do Dragao, a finał Ligi Mistrzów kobiet w Wiedniu na Generali Arenie.

Komentarze

typy dnia
kurs 1.75
Liga Europy
Maccabi Tel Awiw - Pjunik Erewań (poniżej 2,5)
+
kurs 1.74
Liga Europy
Rapid Wiedeń - Slovan Bratysława (awans)
1
kurs 2.25
Liga Europy
Kajrat Ałmaty - Sigma Ołomuniec (I połowa)
1
kurs 2.40
Liga Europy
KAA Gent - Jagiellonia (handicap -1)
1
kurs 2.2
Liga Europy
F91 Dudelange - Legia Warszawa (I połowa)
2
kurs 4.95
Liga Europy
FC Basel - Vitesse
2
kurs 1.90
Liga Europy
Lech Poznań - KRC Genk (powyżej 2.5 gola)
+