Jodłowiec jubileusz uczcił golem, a Piast wygrał w Sosnowcu

23.07.2018

W meczu z Zagłębiem Sosnowiec Tomasz Jodłowiec zaliczył 300 występ w ekstraklasie. Były reprezentant jubileusz uczcił golem, a jego Piast Gliwice wygrał wyjazdowe spotkanie 2:1. Po pierwszej kolejce na czele tabeli znajdują się Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław, które ograły swoich rywali różnicą dwóch goli, po 3:1.

Beniaminek ekstraklasy z Sosnowca, do której wrócił po dziesięciu latach, do przerwy prowadził. Bramkę dla gospodarzy zdobył Vamar Sanogo. Francuski napastnik mógł w pojedynkę wygrać to spotkanie, ale zmarnował dwie dobre okazje. Piast wyrównał w 65. minucie, z rzutu karnego, po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym przez  Piotra Polczaka. Z jedenastu metrów nie pomylił się Aleksandar Sedlar. Trzy punkty gościom zapewnił Jodłowiec, finalizując indywidualną akcję uderzeniem z linii pola karnego.

– W przerwie powiedzieliśmy sobie, że jeżeli będziemy tak samo prowadzić grę w drugiej połowie, jak w pierwszej, to efekty będą widoczne prędzej czy później. Tak się stało. Jesteśmy zadowoleni, strzeliliśmy dwie bramki i wygraliśmy. Na boiskach beniaminków nigdy nie gra się łatwo. Zagłębie przecież z rozpędem weszło do ekstraklasy – stwierdził po meczu trener Piasta Waldemar Fornalik.

W pierwszej kolejce z pierwszych czołowych ośmiu zespołów poprzedniego sezonu, wygrały tylko dwa: Lech Poznań w Płocku i Zagłębie Lubin w Warszawie. Tylko jeden piłkarz zdobył więcej niż jedną bramkę. Patryk Tuszyński dwukrotnie pokonał bramkarza Legii. Pierwsza kolejka zgromadziła na trybunach około 79 tysięcy widzów.