Remis reprezentacji Polski z Chile
08.06.2018

Kadra Adama Nawałki prowadziła 2:0, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Chile 2:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Poznaniu. To był przedostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami świata w Rosji. We wtorek zmierzą się w Warszawie z Litwą.

Pierwszego gola dla naszej reprezentacji strzelił w 30. minucie Robert Lewandowski, potężnym uderzeniem z lewej nogi. To 53 zdobyta bramka napastnika Bayernu Monachium w reprezentacji. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Piotr Zieliński, wykorzystując zagranie Kamila Grosickiego.

Przed przerwą Chile zdobyło kontaktową bramkę. Diego Valdes zdobył gola głową po dośrodkowaniu od Angelo Sagala. Goście do remisu doprowadzili w 56. minucie. Miiko Albornoz uderzył lewą nogą zza pola karnego pod poprzeczkę. Łukasz Fabiański nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Polska mogła wygrać, ale w 76. minucie, po wymianie piłki z Łukaszem Teodorczykiem, Arkadiusz Milik trafił w boczną siatkę. Więcej klarownych sytuacji w meczu już nie było.

Polska – Chile 2:2 (2:1)

Bramki: Lewandowski (30), Zieliński (34) – Valdes (38), Albornoz (56).

Polska: Szczęsny (46. Fabiański) – Piszczek (46. Cionek), Bednarek, Pazdan, Rybus (82. Bereszyński) – Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (46. Milik), Zieliński, Grosicki (67. Góralski) – Lewandowski (74. Teodorczyk).