Ekstraklasa: Gra o przełamanie i nie tylko…
31.08.2018
kurs 1.75
Ekstraklasa
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec (obie strzelą)
+

Zbigniew Smółka ma najdłuższą historię spotkań z Zagłębiem Sosnowiec ze wszystkich szkoleniowców w Ekstraklasie. Do tego spotykał się z nim aż na czterech poziomach ligowych, ale chyba żadne spotkanie z ekipą z Sosnowca nie miało dla niego takiego ciężaru gatunkowego jak to najbliższe. W końcu coraz głośniej mówi się o tym, że w Gdynii może zameldować się nowy szkoleniowiec.

 

Trudno się jednak dziwić. W końcu wyłączając jedno znakomite spotkanie (3-1 z Wisła w Płocku), to pozostałe wyniki Arki są dramatyczne. W 5 pozostałych spotkaniach Arkowcy zdobyli raptem 2 bramki i 3 punkty. U siebie w dwóch dotychczasowych potyczkach mają bilans 1-1-2 i 1-3 w bramkach. Otwarcie można stwierdzić, że brak premierowej wygranej będzie oznaczał konieczność zmian. A jeżeli zmienić trenera, to najlepiej teraz, bo będzie miał czas na pracę z zespołem podczas przerwy reprezentacyjnej.

 

Zresztą ciężar gatunkowy czują zapewne także kibice, którzy podobno chcą zapełnić stadion do ostatniego miejsca. Patrząc na czysto sportowe czynniki, to wspominają spotkanie z 2016 roku, kiedy obie walczące o awans do Ekstraklasy ekipy zmierzyły się w Gdańsku. Remis wyrwany Zagłębiu tak zmobilizował Arkę, że ostatecznie wywalczyła awans. Stracone punkty podcięły skrzydła Zagłębiu, które z tej walki odpadło. Jeżeli chodzi o inny rodzaj emocji, to warto cofnąć się o rok, kiedy „kibice” Arki tak prowokowali przyjezdnych, że zakończyło się interwencją policji.

 

Wróćmy jednak do spotkania. Trudne do typowania, bo obie ekipy nie mogą złapać zwycięskiego rytmu. Do tego jeżeli chodzi o cyferki bramkowe są po przeciwnych stronach zestawień. W meczach Arki padło bramek 11, Zagłębia 22. Arka strzeliła ich 5, Zagłębie 9. Duża dysproporcja. Jest jednak jeszcze jedna statystyka. W 25 kolejnych meczach Zagłębia zawsze padała przynajmniej jedna bramka. Naszym zdaniem Arka grająca z nożem na gardle coś wbije. Zagłębie, które w spotkaniu ze Śląskiem potrafiło niesamowicie odrabiać wynik również. Dlatego postawimy na „obie strzelą”. 1,75 wystawione przez Totolotek nie powala, ale jest zachęcające.

Komentarze

typy dnia
kurs 1.86
II liga
Olimpia Grudziądz - Znicz
1
kurs 1.95
Ekstraklasa
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków (poniżej 2.5 gola)
-
kurs 2.10
Bundesliga
VfB Stuttgart - Fortuna Dusseldorf (poniżej 2,5)
-
kurs 3.35
Ekstraklasa
Arka - Lech
X