Mistrzostwa Europy w 2024 roku odbędą się w Niemczech
27.09.2018

Komitet Wykonawczy UEFA na czwartkowym posiedzeniu w szwajcarskim Nyonie wybrał w głosowaniu gospodarza mistrzostw Europy w 2024 roku. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Niemczech. Wystąpią w nim 24 zespoły.

Wyboru dokonali członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA. Jedynym kontrkandydatem była Turcja. Nasi zachodni sąsiedzi otrzymali 12 głosów, Turcja 4, a jedna osoba się wstrzymała. Mistrzostwa odbędą się na dziesięciu stadionach: w Berlinie, Monachium, Duesseldorfie, Stuttgarcie, Kolonii, Hamburgu, Lipsku, Dortmundzie, Gelsenkirchen i Frankfurcie.

– Dziękuję Komitetowi Wykonawczemu UEFA za niewiarygodne zaufanie. Czuję dużą odpowiedzialność. Zrobimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom. To dobry dzień dla niemieckiego futbolu. Wszyscy wciąż żywo pamiętamy emocje z 2006 roku i czekamy na kolejną ważną międzynarodową imprezę piłkarską – powiedział prezes niemieckiej federacji Reinhard Grindel.

Decyzję ogłosił prezydent UEFA Aleksander Ceferin. – Zarówno oferta Niemiec, jak i Turcji była bardzo dobra. Procedura wyboru była jednak przejrzysta i gospodarza wybrano w demokratycznym głosowaniu. Każda demokratyczna decyzja jest właściwą decyzją. Mogę tylko powiedzieć, że czekam na fantastyczne Euro 2024 – zaznaczył Słoweniec.

Szefem komitetu organizacyjnego Euro 2024 zostanie były piłkarz reprezentacji Niemiec, mistrz świata z 2014 roku Philipp Lahm. Obecnie pełnił on funkcję ambasadora niemieckiej kandydatury.

Komentarze

typy dnia
kurs 3.3
Ekstraklasa
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
X
kurs 2.10
Ekstraklasa
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin (I połowa)
X
kurs 2.04
I liga
Stal Mielec - GKS Katowice (Stal strzeli w I połowie)
+
kurs 1.73
Bundesliga
Eintracht - Fortuna (Eintracht powyżej 1,5 gola)
+
kurs 1.86
La Liga
Celta - Alaves
X2
kurs 1.75
Premier League
Chelsea Londyn - Manchester United
1
kurs 1.80
La Liga
Real Madryt - Levante (I połowa, powyżej 1,5 gola)
+
kurs 2.80
I liga
Stomil - Puszcza (Puszcza powyżej 1,5 gola)
+
kurs 3.85
Ekstraklasa
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia (Śląsk wygra i obie strzelą)
1+
kurs 2.00
II liga
Ruch Chorzów - Widzew Łódź (I połowa)
X