Schmeichel zatrzymał Australię

21.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 11:22

Dużo walki, kilka niezłych sytuacji, ospała Dania i nieskuteczna Australia. Remis zespołowi z Europy uratował Kasper Schmeichel, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Australia z dobrej strony pokazała się w przegranym spotkaniu z Francją (1:2), a Dania szczęśliwie pokonała Peru (1:0). Stąd trudno było wskazać faworyta tego meczu. Bukmacherzy większe szanse do końcowego sukcesu przyznawali Danii. I według tego scenariusza rozpoczęło się spotkanie. Nicolai Jorgensen zagrał piłkę do Christiana Eriksena, a ten lewą nogą uderzył mocno pod poprzeczkę. Kurs na taki przebieg spotkania wynosił 1.68. Dania mogła podwyższyć prowadzenie, jednak Jorgensen nie trafił w bramkę.

W końcówce pierwszej połowy Australia wyrównała po rzucie karnym. Sytuacja podobna do tej, ze spotkania z Francją. Tym razem ręką w swoim polu karnym zagrał Yussuf Poulsen. Do piłki podszedł etatowy wykonawca jedenastek Mile Jedinak, myląc Kaspera Schmeichela. 592 minuty trwała seria reprezentacji Dani bez straty gola w oficjalnych meczach. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Przed rozpoczęciem spotkania zakładaliśmy taki scenariusz (kurs 2.00).

W drugiej połowie Duńczycy próbowali przyspieszyć grę, ale to Australia sprawiała lepsze wrażenie i była groźniejsza. Po jednej z akcji Schmeichel minął się z piłką, ale Henrik Dalsgaard uprzedził napastnika. Chwilę później z dystansu uderzali Aaron Mooy i Tomas Rogic. Piłka po pierwszym strzale przeleciała tuż obok słupka, a drugi obronił Schmeichel. Im bliżej było końca spotkania, tym piłkarze Danii zaczęli popełniać coraz większe błędy. Wydawało się, że Australia musi strzelić zwycięskiego gola. Mógł tego dokonać Matthew Leckie, uderzył jednak w sam środek bramki. Kotłowało się w polu karnym Danii, ale rezultat pozostawał bez zmian. W samej końcówce Australia miała dwie znakomite okazje, na posterunku był Schmeichel.

Dania – Australia 1:1 (1:0)

1:0 Eriksen (7)

1:1 Jedinak (38-karny)

Dania: Schmeichel – Larsen, Kjaer, Christensen, Dalsgaard – Sisto, Delaney, Eriksen, Schoene, Poulsen (59, Braithwaite) – Jorgensen (68, Cornelius).

Australia: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak, Mooy – Leckie, Rogic (81, Irvine), Kruse (68, Arzani) – Nabbout (75, Jurić).

Żółte kartki: Poulsen, Sisto.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).

Widzów: 40727