Synowie Albionu bezlitośni dla nowicjusza

24.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 10:54

W Panamie zapanowała euforia po wywalczeniu przez reprezentację tego kraju awansu na mistrzostwa świata. Zderzenie z czołowymi drużynami świata okazało się dla nowicjusza bardzo bolesne. Po porażce 0:3 z Belgią w kolejnym spotkaniu było jeszcze gorzej. Anglia nie miała litości dla jednej z najsłabszych drużyn tego turnieju, wygrywając aż 6:1.

Panama zadebiutowała na mistrzostwach spotkaniem z Belgią. Do przerwy dzielnie utrzymywała kroku „Czerwonym Diabłom” – był bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie wszystko się posypało. Z Anglią nawet przez moment faworyt nie został postraszony. Już w 8 minucie na listę strzelców wpisał się John Stones. Później z karnego trafił Harry Kane, który pod koniec pierwszej połowy  jeszcze raz skutecznie wykonał jedenastkę. Bramkarza Panamy pokonali Jesse Lingard oraz ponownie Stones i po pierwszych 45 minutach wszystko było jasne. Po zmianie stron kolejną bramkę dołożył Kane. Sędzia co prawda uznał, że napastnik był na pozycji spalonej, ale zmienił decyzję. Dzięki trzem golom Kane został liderem klasyfikacji strzelców.

Przed rozpoczęciem mistrzostw selekcjoner Panamy Hernan Dario Gomez stwierdził, że jeśli jego drużyna wyjdzie z grupy, wypije dwie butelki wódki. Po dwóch wysokich porażkach wiadomo, że tak się nie stanie. Szkoleniowiec może natomiast wypić przynajmniej drinka za pierwszą w historii bramkę zdobytą na mistrzostwach przez Panamę. Zdobył ją rezerwowy Felipe Baloy. Radość była ogromna. Jak się okazało było to ostatnie trafienie w tym meczu.

Po rozegraniu dwóch spotkań Anglia i Belgia mają tyle samo punktów i taki sam bilans bramek. Przy remisie w ostatniej kolejce o pierwszym miejscu w grupie zadecyduje…. ranking FIFA. Anglia jest w nim obecnie lepsza od „Czerwonych Diabłów”, jej piłkarze ujrzeli o jedną żółtą kartkę mniej.

Anglia – Panama 6:1 (5:0).

1:0 Stones (8),

2:0 Kane (22-karny)

3:0 Lingard (36)

4:0 Stones (40),

5:0 Kane (45+1-karny)