Adebayor o współpracy Mourinho z Ronaldo: „Chciał nas zabić”
26.04.2019

Wypożyczenie Emmanuela Adebayora do Realu Madryt było w ówczesnym czasie ogromnym zaskoczeniem. Mimo to reprezentant Togo w 22 spotkaniach zdobył 8 bramek i przez pół roku prezentował świetną formę. Występy w jednym z największych klubów świata na pewno przyniosły napastnikowi sporo doświadczenia, między innymi pod kątem pracy na najwyższym poziomie.

W sporym wywiadzie dla „Daily Mail”, napastnik opisał swój czas w stolicy Hiszpanii, wspominając przede wszystkim o Jose Mourinho oraz Cristiano Ronaldo.

– Pewnego razu w Realu wygrywaliśmy 3:0 do przerwy, a Mourinho wparował do szatni, kopnął lodówkę, telewizor i rzucił wodą. Chciał wręcz wszystkich zabić. Pamiętam, ze kiedyś podobnie postąpił z Ronaldo, po tym jak zdobył hat-tricka. Powiedział do niego: „Wszyscy mówią, że jesteś najlepszy na świecie, a grasz dramatycznie. Pokaż mi to!”.

Portugalczyk we wspomnianym sezonie zdobył 53 bramki, ale „Królewscy” ostatecznie zakończyli sezon zaledwie z Copa del Rey.

Togijczyk opisał także fenomenalne zdolności 34-latka.

– Trenował z nami jakby prowadził zajęcia ze swoimi dziećmi. Zagrywanie piłki plecami, kontrolowanie jej plecami – to wszystko na porządku dziennym. Pamiętam, jak pewnego razu przetrzymywał piłkę w górze przez pięć sekund, dotykając ją zaledwie raz. Pomyślałem jak to jest w ogóle możliwe?

– Pokazywał także niesamowite zdolności na siłowni. Zwykle to ja i Sergio Ramos byliśmy najsilniejsi. Do czasu…. Potem przyszedł Ronaldo. Kiedy my robiliśmy po 5 powtórzeń, on robił po 30 i pytał „Myślicie, że to trudne?”.

Odbierz darmowy zakład 20 zł