Real wycenił Varane’a. Szykuje się wielka wymiana?
27.04.2019

Choć w kontekście Realu wymienia się najczęściej piłkarzy, którzy mogą dołączyć do ekipy “Królewskich”, to warto mieć na uwadze fakt, iż niektórzy zawodnicy rozważać będą opuszczenie Madrytu. Być może w tym gronie znajdzie się Raphael Varane. W związku z tym, zarząd zespołu postanowił wycenić defensora. 

Według doniesień mediów, obrońca nie jest do końca zadowolony z pobytu w Realu Madryt. Francuz ma żal do klubu, że ten nie do końca docenia obecność piłkarza w drużynie. Mowa konkretnie o wydarzeniach, które miały miejsce po mistrzostwach świata w Rosji. Wielu francuskich zawodników otrzymało specjalne powitanie w swoich ekipach. Raphael Varane na takie zachowanie ze strony klubu nie mógł jednak liczyć.

Jeśli Francuz rzeczywiście zdecydowałby się na transfer, drużyna zainteresowana piłkarzem musiałaby wyłożyć ogromne pieniądze. Jak informuje Fabrizio Romano, Real wycenił defensora na 100 milionów euro. Sam Varane ma w kontrakcie klauzulę wynoszącą 200 milionów.

Całą sprawę można jednak rozwiązać w inny sposób. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że Paul Pogba rozważa przenosiny do Madrytu. Dlatego też, oba kluby (Real i Manchester United) mogłyby przeprowadzić wielką wymianę. Do Manchesteru przeniósłby się Varane, natomiast w Realu wylądowałby Pogba. Zapewne “Królewscy” musieliby dopłacić jeszcze pewną kwotę w związku z wyceną Pogby, która wynosi około 150 milionów euro.

Odbierz darmowy zakład 20 zł