Wydaje ci się, że życie cię kopie? Spokojnie, Eden Hazard ma gorzej
27.04.2019

Eden Hazard to bez dwóch zdań największy motor napędowy ofensywy Chelsea. Belg prowadzi niemal w każdym możliwym zestawieniu londyńczyków, i choć nie znalazło się dla niego miejsca w najlepszej XI sezonu Premier League, to wciąż świetny zawodnik.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Dużo wskazuje na to, że Hazard w końcu dopnie swego i latem zmieni klub, by spróbować nowych wyzwań. W Chelsea wygrał najważniejsze trofea, a nic nie wskazuje na to, by “The Blues” byli w stanie je powtórzyć. To najlepszy moment na zmianę otoczenia i ostatni dla klubu, by na Belgu zarobić.

Powody na zostawienie Premier League za sobą są też inne. Od dawna wiadomo, że Hazard jest jednym z najczęściej faulowanych zawodników, jednak jego liczby są wręcz przytłaczające. Odkąd 28-latek dołączył do Chelsea, był faulowany aż 631 razy. To aż o 200 więcej (50% !) od jakiegokolwiek innego zawodnika w analogicznym okresie. Hazard jest “kopany” średnio co pół godziny, co 26 kontaktów z piłką.

Imponujące jest to, że wiele z tych fauli było naprawdę ostrych, a Belg mimo to unika nie tylko poważnych kontuzji, ale i symulowania. Znamy pewnego Brazylijczyka, który przy takiej liczbie wejść więcej czasu podczas meczu pewnie by przeleżał, niż biegał. Kto wie, być może w nowym sezonie zobaczymy, jak Hazard będzie sobie radził z hiszpańskimi defensorami.

Odbierz darmowy zakład 20 zł