Wenger bliski podjęcia nowej pracy. Jest konkretna oferta
28.04.2019

Od momentu odejścia z Arsenalu w ubiegłym roku, Arsene Wenger cieszy się beztroskim życiem telewizyjnego eksperta. Francuz już niebawem ma jednak wrócić do futbolu i rozpocząć pracę w rodzinnym kraju.

69-latek nie może liczyć na brak ofert. Przed zatrudnieniem Claudio Ranieriego jego zatrudnienie sondowano w Fulham, lecz doświadczony szkoleniowiec odrzucił szybko te zaloty. Teraz Wenger może liczyć na ofertę od Lyonu, gdzie miałby objąć stanowisko dyrektora generalnego.

Obecny trener francuskiego zespołu, Bruno Genesio, opuści zespół na koniec obecnego sezonu. Lyon chce, aby to właśnie były menedżer Arsenalu miał znaczący wpływ na powołanie nowego szkoleniowca.

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów i wczorajsza przegrana w Pucharze Francji sprawiła, że niepewny posady w PSG jest Tomas Tuchel. Dominacja w lidze dla katarskich szejków to już codzienność, a Niemiec miał wprowadzić klub na zupełnie inny poziom jeśli chodzi o europejskie puchary. Wenger ma bliskie relacje z właścicielami klubu, dzięki czemu często jest zapraszany do studia „beIN Sports”. W stolicy Francji mógłby objąć także rolę dyrektora generalnego, ale tylko w przypadku odejścia obecnego trenera.

Odbierz darmowy zakład 20 zł