Tadić nie może się nadziwić. “Nigdy nie widziałem takich piłkarzy”
28.04.2019

Ajax Amsterdam w kosmicznym dla siebie sezonie zmierza po mistrzostwo i Puchar Holandii, a co więcej, szykuje się na bój z Tottenhamem o finał Ligi Mistrzów. Na ten wielki sukces złożyło się wiele czynników, a jednym z nich bez wątpienia jest Dusan Tadić.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

30-latek kupiony latem z Southampton za niecałe 12 milionów euro, miał w tym sezonie bezpośredni udział już przy 55 bramkach Ajaksu. Najlepsza w historii klubu ofensywa pomaga w wielu meczach, ale nic by nie dała w starciach z najmocniejszymi, bez wyważonej pomocy i obrony. Te formacje w ryzach trzymają dwaj młodziutcy zawodnicy, pod których wrażeniem jest właśnie m.in. Tadić.

– Nigdy w życiu nie widziałem młodych zawodników takich jak de Ligt i de Jong. Nie tylko pod względem ich jakości, ale także mentalności. Byliśmy na wyjazdach z Realem Madryt i Juventusem, a oni w ogóle nie byli zdenerwowani, tylko pełna wiara. Takiej postawy nie da się kupić, ale nie dziwi mnie ona. To jest DNA Ajaksu – nie przejmować się presją, zawsze grać piłką i próbować zdominować rywala – pochwalił swoich kolegów Serb.

Kolejne ogromne wyzwanie czeka Ajax już we wtorek, kiedy podopieczni Erika ten Haga udadzą się na nowy obiekt Tottenhamu. Czy stoją na przegranej pozycji? Absolutnie nie. Patrząc na to, jak Tadić i spółka zagrali na Santiago Bernabeu i Allianz Stadium, śmiało mogą myśleć nawet o pokonaniu “Kogutów”. Tym bardziej, że Tottenham w sobotę przegrał u siebie z West Hamem. Będzie się działo!

Odbierz darmowy zakład 20 zł