“David de Gea zamienia się w Kariusa” – fala krytyki w kierunku hiszpańskiego bramkarza
28.04.2019

Jak nie idzie, to nie idzie. Tak może sobie w myślach powiedzieć David de Gea. Hiszpański bramkarz notuje w ostatnim czasie bardzo słabe występy. Cierpliwość do 28-latka tracą powoli kibice “Czerwonych Diabłów”. Po kolejnym błędzie, sympatycy Manchesteru zaczęli porównywać Davida do samego Lorisa Kariusa. 

Dla zespołu z Old Trafford mecz z Chelsea był istotny z wielu powodów. Główny aspekt to oczywiście walka obu ekip o TOP4. Ewentualne zwycięstwo Manchesteru przybliżyłoby podopiecznych Solskjaera do gry w Lidze Mistrzów. Początek niedzielnej rywalizacji zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 11. minucie spotkania, piłkę w siatce umieścił Juan Mata. “The Blues” po straconej bramce nie potrafili wykreować sobie dogodnej sytuacji.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Z pomocą dla Chelsea przyszedł David de Gea. Hiszpan popełnił duży błąd, wybijając piłkę po strzale Rudigera prosto w kierunku Marcosa Alonso. Defensor londyńskiego klubu wykorzystał okazję i strzelił gola. Po całym zdarzeniu, w mediach społecznościowych pojawiła się ogromna liczba wpisów krytykujących bramkarza Manchesteru United.

Sympatycy drużyny zaczęli m.in. porównywać Davida do Lorisa Kariusa.

Obecna postawa Hiszpana może wzbudzić spore wątpliwości z szeregach zarządu klubu odnośnie nowej umowy piłkarza. Według mediów, David de Gea zażyczył sobie tygodniówki na poziomie 400 tys. funtów. Biorąc pod uwagę grę zawodnika, Manchester United niespecjalnie spieszy się, by spełnić warunki 28-latka.

Odbierz darmowy zakład 20 zł