Powtarzalność. Sergio Aguero wyrównał osiągnięcie Thierry’ego Henry’ego!
28.04.2019

Chyba nikt nie ma wątpliwości, iż Premier League to jedna z najbardziej wyrównanych lig na świecie. Tym bardziej, piłkarze występujący w Anglii stają przed ogromnym wyzwaniem, by utrzymywać wysoką dyspozycję przez wiele sezonów. Statystyki Sergio Aguero i Thierry’ego Henry’ego udowadniają, że prezentowanie dobrej formy przez kilka sezonów z rzędu jest nie lada wyczynem. 

Manchester City cały czas walczy z Liverpoolem o mistrzostwo Anglii. W drużynie Pepa Guardioli widać już pewne zmęczenie, a dowodem na to jest niedzielny mecz “The Citizens” z Burnley. Faworyci tego starcia bardzo długo walczyli o jedyną bramkę w spotkaniu. Gola na wagę trzech punktów strzelił oczywiście Sergio Aguero. Tym samym, Argentyńczyk ma już na swoim koncie 20 bramek w sezonie. Biorąc pod uwagę ostatnie cztery sezony napastnika, piłkarz Manchesteru City może pochwalić się wyjątkowym osiągnięciem.

Aguero jest bowiem dopiero drugim zawodnikiem, któremu udało się strzelić 20 bramek w pięciu kolejnych sezonach. Wcześniej takim wyczynem popisał się Thierry Henry. Francuski zawodnik od sezonu 2001/2002 do rozgrywek 2005/2006 kończył każdy sezon z minimum dwudziestoma trafieniami na koncie.

Napastnik Manchesteru City w trwających zmaganiach Premier League cały czas walczy jeszcze w klasyfikacji strzelców. Aktualnie liderem jest Mohamed Salah. Egipcjanin ma o jednego gola strzelonego więcej niż Sergio Aguero.

Odbierz darmowy zakład 20 zł