Kibice jedno, Sarri drugie. Włoch liczy na definitywny transfer Higuaina!
28.04.2019

Ma Chelsea problem z napastnikami w ostatnim czasie. Od momentu posadzenia Diego Costy na trybunach, klub ze Stamford Bridge nie może znaleźć odpowiedniego następcy. Alvaro Morata zawodził, zawodzi również Gonzalo Higuain. Do Argentyńczyka tracą powoli cierpliwość sympatycy “The Blues”. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma Maurizio Sarri. Włoch liczy na definitywny transfer snajpera. 

Dwanaście spotkań w lidze i zaledwie cztery gole. Statystyki Gonzalo nie powalają. Sytuacja robi się jeszcze gorsza, jeżeli przyjrzymy się drużynom, którym strzelał Argentyńczyk. Higuain trafiał do siatki w meczach z Burnley, Fulham oraz Huddersfield (dwukrotnie). Trzeba przyznać, że nie są to przeciwnicy “wyższych” lotów.

Nie zaskakują zatem doniesienia mediów odnośnie stosunku zarządu do definitywnego transferu napastnika. Według włoskich źródeł, Chelsea miała już nawet poinformować Juventus o braku zainteresowania w kontekście wykupu piłkarza. Jeśli “The Blues” otrzymają możliwość rejestrowania zawodników w najbliższym oknie, klub postara się sprowadzić nowego snajpera.

Zupełnie inne stanowisko w tej sprawie ukazał Maurizio Sarri. Włoch przyznał na konferencji prasowej, że liczy na definitywny transfer Gonzalo – Dla każdego napastnika przyzwyczajenie się do standardów Premier League nie jest łatwe. Pamiętam Suareza, który strzelił tylko 3 gole w swoim debiutanckim sezonie. Myślę, że w następnych rozgrywkach Gonzalo poprawi swoje wyniki. Nie zajmuję się transferami, więc nie wiem jaka jest dokładnie sytuacja, jednakże w teorii on może zostać.

Odbierz darmowy zakład 20 zł