„Pogba nie poprawi stylu gry Realu”
29.04.2019

Saga transferowa związana z odejściem Paula Pogby do Realu Madryt powoli przypomina tę z 2016 roku, kiedy Francuz opuszczał Turyn na rzecz Manchesteru. Hiszpańskie media coraz częściej donoszą, że piłkarz jest rozczarowany grą w dotychczasowym klubie i marzy o zdobywaniu trofeów na europejskim poziomie.

Wielkim orędownikiem takiego ruchu ma być oczywiście Zinedine Zidane, który latem musi przeprowadzić wielką rewolucją. Jednym z jej elementów powinien zostać 26-letni Francuz.

Jorge Valdano, były dyrektor generalny Realu Madryt stwierdził jednak, że mistrz świata nie pomógłby poprawić stylu gry „Królewskich”.

– Pogba przyniósłby większą liczbę bramek, ale nie poprawi stylu gry. Jest oczywiście najskuteczniejszym pomocnikiem ze wszystkich graczy występujących na tej pozycji w obecnej kadrze klubu, lecz ten zespół to tylko jednostki. Oni nie pójdą razem na wojnę i próbują zwykle grać na własną rękę. Tego Paul nie zniweluje.

Francuski pomocnik wrócił do United w 2016 roku ze „Starej Damy” za kwotę w okolicach 95 milionów euro. Aktualnie hiszpańskie oraz angielskie media donoszą o sumie transferowej jaką działacze „Los Blancos” musieliby przelać na konto „Czerwonych Diabłów” w okolicach 120 milionów euro.

Odbierz darmowy zakład 20 zł