Komplementy kolegi – “Alisson to najbardziej kompletny bramkarz na świecie”
03.05.2019

Zdrowa rywalizacja to coś, o czym marzy każdy trener na świecie. Często bowiem zdarza się, że dany piłkarz wykazuje niezadowolenie ze względu na brak gry. Zupełnie inną postawę wykazuje Simon Mignolet. Belgijski bramkarz nie tylko nie narzeka na wieczne przesiadywanie na ławce, ale również stara wspierać się swojego kolegę z drużyny. 31-latek stwierdził w wywiadzie, iż Alisson jest najbardziej kompletnym goalkeeperem na świecie.

Nieco ponad 180 minut – tyle czasu Simon Mignolet spędził na boisku w obecnym sezonie. Belg mógł liczyć tylko na dwa występy w trwających rozgrywkach. Mignolet pojawił się w wyjściowym składzie na starcie z Chelsea w ramach Carabao Cup (przegrane przez “The Reds” 1-2) oraz w wyjazdowym meczu z Wolverhampton (również przegranym w takim samym stosunku bramkowym).

Simon zdaje sobie sprawę w jakiej dyspozycji jest Alisson, dlatego nie zamierza narzekać na brak gry. Co więcej, 31-latek w samych superlatywach wypowiedział się na temat Brazylijczyka – Jako bramkarz uczysz się od zawodników z którymi współpracujesz. On jest numerem jeden w Brazylii, przed Edersonem. Różnica między nimi najprawdopodobniej polega na tym, że Alisson wykazuje lepszą pracę rąk. On jest najbardziej kompletnym bramkarzem na świecie. Jest bardzo spokojny. 

W mediach społecznościowych toczyła się dyskusja odnośnie najlepszego bramkarza Premier League w tym sezonie. Wspomniane wyróżnienie trafiło do rąk Edersona. Wielu kibiców uważa jednak, że to goalkeeper “The Reds” zasłużył na tę nagrodę.

Odbierz darmowy zakład 20 zł