Juventus już robi zakupy. Prezydent Genoi zdradził transfer “Starej Damy”
03.05.2019

O dominacji Juventusu w Serie A można mówić wiele. Zespół z Turynu po raz kolejny sięgnął po mistrzostwo Włoch. Cel “Starej Damy” jest jednak prosty. Zdobyć upragniony puchar Ligi Mistrzów. Aby tego dokonać, potrzebne są odpowiednie transfery. Enrico Preziosi, prezydent Genoi zdradził już pierwszy letni zakup Juve. 

Jednym z bardziej wyróżniających się zawodników w Genoi jest Cristian Gabriel Romero. 21-letni Argentyńczyk rozgrywa dopiero swój pierwszy sezon na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Mimo to, młody defensor zbiera bardzo pozytywne recenzje. Nic dziwnego, że inne zespoły zaczęły interesować się piłkarzem.

Problem w tym, że przyszłość Romero jest już raczej znana. Enrico Preziosi przyznał w wywiadzie, iż zawodnik przeniesie się do Juventusu – Każdy wie, że prowadzimy negocjacje. Romeo przejdzie do Juventusu. Sprzedaż Piątka i Cristiana uporządkuje finanse klubu. Pod względem korporacyjnym, transfer Krzysztofa był dla zespołu bardzo dobrym posunięciem. 

Patrząc na defensywę “Starej Damy”, sprowadzenie Romero może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Bonucci, Chiellini oraz Barzagli zbliżają się wielkimi krokami do zakończenia swoich piłkarskich karier, dlatego Juventus musi sprowadzić odpowiednich następców. Sam Rugani z pewnością nie wystarczy. Według doniesień mediów, piłkarz Genoi ma kosztować Juve 30 milionów euro.

Warto także przypomnieć, iż tak naprawdę, Romero nie będzie pierwszym transferem mistrza Włoch. Od nowego sezonu w barwach turyńskiej ekipy będzie występować Aaron Ramsey. Walijski pomocnik przeniesie się do Serie A na zasadzie wolnego transferu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł