Szczery wywiad Gary’ego Cahilla – “Wymażę ten sezon z pamięci”
05.05.2019

Wygrał z Chelsea wszystko. Gary Cahill podczas swojej przygody na Stamford Bridge sięgnął z klubem po Ligę Mistrzów, Ligę Europy, mistrzostwo Premier League oraz krajowe puchary. Obecny sezon dla 33-letniego defensora jest wręcz tragiczny. Środkowy obrońca nie pojawił się na murawie od końcówki listopada. Po ciężkim okresie, Anglik zdecydował się na szczery wywiad. 

Maurizio Sarri słynie z żelaznej jedenastki. Włoch bardzo rzadko wprowadza zmiany w swoim składzie. Cierpią na tym rezerwowi zawodnicy. Wśród nich w Chelsea jest Gary Cahill. Choć defensor jest kapitanem zespołu, to nie pojawił się na murawie od kilku miesięcy. Przygoda Anglika z klubem dobiega końca, gdyż kontrakt piłkarza ważny jest do końca obecnego sezonu. Dlatego też, Cahill postanowił opowiedzieć o obecnych rozgrywkach.

Gary w bardzo szczery sposób opisał ostatni rok – Personalnie jest to dla mnie straszny rok. Wymażę ten sezon z pamięci, gdy opuszczę Chelsea. Moim ostatnim wspomnieniem będzie wygrany finał w FA Cup. To bardzo trudne. Grałem regularnie przez sześć ostatnich sezonów i wygrałem z Chelsea wszystko. Oglądanie spotkań z trybun jest czymś, czego nigdy się nie spodziewałem. Zdaję sobie sprawę, jak działa klub. Mam specjalne relacje z piłkarzami i sztabem. 

Jeśli nie wybierasz piłkarza na jeden, dwa, trzy czy cztery mecze, to nie musisz podawać konkretnego powodu. W momencie, gdy zawodnik nie gra osiem lub dziewięć spotkań, powinieneś wyjaśnić sytuację. Co jest nie tak? Trener tego nie zrobił – zakończył Anglik.

Niewykluczone, że Gary Cahill nie otrzyma okazji, by rozegrać ostatni mecz dla “The Blues”. Chelsea ma w terminarzu jeszcze trzy spotkania (cztery, jeżeli pokona Eintracht w półfinale LE). Zapewne Maurizio Sarri na te rywalizacje wybierze duet Luiz-Christensen.

Odbierz darmowy zakład 20 zł