Frenkie de Jong o de Ligcie: “Czasem myślisz, że jest już prawie emerytem”
15.05.2019

Ajax Amsterdam długo czekał na perełki klasy światowej. Teraz w końcu mu się to udało i choć Frenkie de Jong i Matthijs de Ligt opuszczą Johan Cruyff ArenA, zostaną w pamięci na długo. Nie tylko dlatego, że przyczynili się do największego europejskiego sukcesu od lat.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

De Jong kilka dni temu świętował 22. urodziny, podczas gdy de Ligt wciąż jest nastolatkiem. Znamy wielu młodych zawodników na najwyższym poziomie, znaliśmy ich także w poprzednich latach, jednak większość wciąż była po prostu chłopcami.

Z dwoma Holendrami jest inaczej. Zadziwiają swoją postawą, dojrzałością i absolutnie wyróżniają się na tle rówieśników. Okazuje się, że młodszy z zawodników czasem wręcz przesadza. Wspomniał o tym właśnie de Jong, szykujący się do przeprowadzki do Barcelony.

– Matthijs ma 19 lat, ale czasem kiedy mówi masz wrażenie, że jest już prawie emerytem. Zdarza mi się pomyśleć: “gościu, spokojnie, nie zachowuj się jakbyś już zjadł wszystkie mądrości”. Szczerze mówiąc nie wiem, co zrobi Matthijs – dodał pomocnik w nawiązaniu do przyszłości młodszego kolegi. – Musi sam do tego dojść, ale z pewnością mógłby dołączyć do Barcelony, dla której wspaniale byłoby mieć takiego zawodnika na długie lata. Gdybym był Barcą, wiedziałbym, co zrobić… – dodał de Jong.

Przyszłość 19-letniego stopera wyjaśni się prawdopodobnie w najbliższym czasie. Choć najbliżej jest Barcelona, niewykluczone, że do gry mogą włączyć się takie kluby jak Bayern czy Manchester City. De Jong i de Ligt chcieli kontynuować karierę w jednym klubie i mają na to duże szanse. Czy “Duma Katalonii” ściągnie kolejną perełkę, która – jak się okazuje – pokazuje niezwykłą dojrzałość nie tylko na murawie?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!