San Sebastian świętuje. Ogromne pieniądze dla klubu po odejściu Griezmanna
16.05.2019

Tym razem nie będzie telenoweli i godzinnych filmów z ogłoszeniem decyzji. Rok po swoistym cyrku wiemy oficjalnie, że Antoine Griezmann w sezonie 2019/2020 nie będzie zawodnikiem Atletico. Jednych to smuci, innych cieszy, ale są też tacy, którzy powinni urządzić niezłą balangę.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Antoine Griezmann kojarzy się przede wszystkim z Atletico. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie w Madrycie spędził pięć lat i wspiął się na absolutnie najwyższy poziom. Wcześniej jednak był związany z klubem, który go wychował. Francuz już w wieku 14 lat przeniósł się do San Sebastian, by szkolić się w miejscowym Realu Sociedad.

W Kraju Basków Griezmann osiągnął poziom, który pozwolił mu zwrócić na siebie uwagę wielkich klubów. Francuza ostatecznie sprzedano do Atletico za 30 milionów, gwarantując sobie jednak pewien dość istotny punkt.

20% – właśnie tyle zagwarantował sobie Real Sociedad od kolejnego transferu Francuza. Nie trzeba być mistrzem matematyki by policzyć ile to będzie, kiedy ktoś zapłaci klauzulę w wysokości 120 milionów euro. Patrząc na dotychczasowe najdroższe sprzedaże w klubie, 24 miliony to kwota wręcz zawrotna i kosmiczna.

“Dodatek” otrzymany za piłkarza, którego już od pięciu lat nie ma w San Sebastian, znalazłby się na piątej pozycji rekordowych transferów wychodzących. Jednym punktem w umowie zrobić z 30 milionów łącznie 54? Trzeba przyznać, że w klubie z Kraju Basków wykonano kapitalną robotę. Nie wiemy jeszcze, który klub będzie się cieszył z kupna Francuza, ale wiemy już, który może świętować z tego powodu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!