“Teraz ludzie rozumieją” – Mourinho komentuje swoje kontrowersyjne słowa sprzed miesięcy
17.05.2019

Kiedy Jose Mourinho zostawał zatrudniany jako trener Manchesteru United, zdania były podzielone. W końcu miał za sobą koszmarny okres w Chelsea, kiedy posypało się niemal wszystko. Misja odbudowy “Czerwonych Diabłów” stała się zagadką.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Czy się udała? Patrząc na radość, ulgę i te wszystkie kamienie, które pospadały z serc kibiców w momencie zwolnienia Portugalczyka – chyba nie. Brak wyników, brak stylu, brak jedności. Gdy zwycięstwo za zwycięstwem zaczął odnosić Ole Gunnar Solskjaer wydawało się, że to właśnie Mourinho był głównym problemem.

Tygodnie euforii szybko się skończyły i wrócił stary Manchester United. Z problemami, z zagadkami, z wizją koniecznej przebudowy. To skłoniło Mourinho do odniesienia się do swoich słów sprzed kilku miesięcy: – Dziewięć czy dziesięć miesięcy temu powiedziałem, że po wygraniu ośmiu mistrzostw drugie miejsce z United może być moim największym dokonaniem. Teraz ludzie rozumieją.

Faktycznie – początkowo te słowa wydawały się niemal zniewagą, szczególnie dla kibiców United. “Jak to, nasz wspaniały klub ma traktować drugie miejsce w kategorii cudu?” Mourinho sprawiał wrażenie osoby, która szuka problemów wszędzie, tylko nie w sobie. Znamy go od tej strony bardzo dobrze, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem miał dużo racji…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!