Kolejnych czterech piłkarzy opuści Atletico?
17.05.2019

Potwierdzone już odejścia Antoine’a Griezmanna oraz Diego Godina nie zostały zbyt dobrze przyjęte przez fanów Atletico Madryt. Takie ubytki w kadrze mogą jednak nie pozostać ostatnimi, ponieważ do opuszczenia stolicy Hiszpanii przygotowują się już kolejni piłkarze.

W ostatnich tygodniach najwięcej spekulacji dotyczyło przede wszystkim Rodriego. Hiszpan z powodu klauzuli wykupu w wysokości 70 milionów euro został obrany za główny cel przez Pepa Guardiole, który szuka następcy Fernandinho. Enrique Cerezo, prezydent hiszpańskiego klubu, dość jasno stwierdził, że jego gracz może niebawem opuścić hiszpańską drużynę:

– Dziś Rodri jest zawodnikiem Atletico. Ale co będzie jutro? Jeśli dostanie ofertę i zechce odejść…

Jakby tego było mało, środek pola „Los Colchoneros” może zostać jeszcze bardziej dotknięty poprzez stratę Thomasa Parteya. W ostatnich dniach włoskie media spekulowały o sensacyjnej ofercie ze strony Interu. Głos w tej sprawie zabrał nawet jego agent.

– Mogę powiedzieć, że w tej chwili nie rozmawiam z nikim na temat transferu. W kontrakcie Thomasa zawarto klauzulę w wysokości 50 milionów euro, co jest atrakcyjną kwotą jak za takiego piłkarza – stwierdził Daniel Jimenez.

Diego SImeone musi także liczyć się z utratą Juanfrana oraz Filipe Luisa. Dwaj doświadczeni boczni obrońcy najprawdopodobniej nie przedłużą swoich kontraktów, które wygasają wraz z końcem tego sezonu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!