Ronaldo odrzucił jedną z kandydatur na nowego trenera Juventusu
19.05.2019

Nazwisko nowego szkoleniowca Juventusu jest w ostatnich dniach bardzo gorącym tematem we Włoszech. Dziennikarze z tamtego kraju co rusz podają nowych kandydatów do zastąpienia Maxa Allegriego. Jednym z nich jest także Antonio Conte, który latem z chęcią powróci do pracy po roku przerwy.

Do tej pory były szkoleniowiec Chelsea był przewidywany głównie do przejęcia Interu. Doszło już nawet do kilku spotkań między nim, a dyrektorem generalnym ekipy z Mediolanu, Giuseppe Marottą. Wakat w Turynie sprawił jednak, że Conte niczego jeszcze nie podpisał i czeka na pewien zwrot akcji.

Według informacji włoskich mediów o to będzie bardzo trudno. Niechęć do powrotu Conte przejawia przede wszystkim Andrea Agnelii, jeden z zarządzających „Starą Damą” oraz Cristiano Ronaldo. Portugalczyk niezbyt docenia wyniki 49-latka na arenie europejskiej, a jego kolejnym wyzwaniem jest wygrana w Lidze Mistrzów z trzecim zespołem w karierze.

Co ciekawe, 34-latek wygłosił dość przypadkowo swoją opinię podczas pożegnalnej konferencji Allegriego. Wówczas jeden z dziennikarzy zapytał odchodzącego trenera o Conte, a obecny na sali napastnik przy tym pytaniu pokręcił tajemniczo głową. Kto zatem przejmie tę posadę? Póki co trudno wskazać jakiegokolwiek faworyta.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!