Lippi wskazał dwóch faworytów do zastąpienia Allegriego
21.05.2019

Nazwisko nowego trenera Juventusu nadal pozostaje jedną wielką tajemnicą. Wśród kandydatów do zastąpienia Maxa Allegriego znalazło się kilku kandydatów, na czele z Maurizio Sarrim, Simone Inzaghim oraz Mauricio Pochettino. Który z nich ostatecznie otrzyma tę posadę?

Według Marcello Lippiego, będzie to aktualny szkoleniowiec Tottenhamu lub Chelsea. Pięciokrotny zdobywca mistrzostwa Włoch z Juventusem zasugerował te dwa nazwiska, które zgodnie z jego opinią mają największe szansę na przejęcie tego stanowiska.

– Dlaczego tak dobrze zarządzany klub, jak Juventus, nie mianował jeszcze następcy Allegriego? Cóż, to trudna decyzja. Być może nadal czekają aż pewne rozgrywki się zakończą. Możemy się jedynie zastanawiać, czy ich nowy trener pracuje aktualnie w zespole, przed którym finał europejskiego pucharu. Jeśli tak, opóźnienie jest wytłumaczalne. Myślę, że Sarri ma wielką szansę na wygranie Ligi Europy, ale zapewne istnieje także temat Pochettino, którego rodzina pochodzi z włoskiego Piedmontu, nieopodal Turynu. 

Jeśli słowa Lippiego się potwierdzą, oficjalne ogłoszenie nowego szkoleniowca „Starej Damy” nastąpi zapewne po 1 czerwca, kiedy zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów w Madrycie pomiędzy Tottenhamem a Liverpoolem.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!