Cahill wskazał faworyta do wygrania Złotej Piłki. „Wiem, że ludzie się nie zgodzą, ale…”
23.05.2019

W ostatnich pięciu latach nagroda Złotej Piłki została przyznawana dla gracza, który wraz ze swoim zespołem zwyciężał w Lidze Mistrzów. Czy podobnie będzie w tym roku? Według Tima Cahilla, ta statuetka powinna zostać wręczona Cristiano Ronaldo.

Australijczyk jak widać wyżej ceni sezon Portugalczyk aniżeli osiągnięcia Leo Messiego. Jako główny powód podaje przede wszystkim przystosowanie się do nowego otoczenia:

– Wiem, że ludzie się nie zgodzą, ale moim zdaniem to Ronaldo powinien wygrać tę nagrodę. Opuścił Real Madryt i trafił do Włoch, gdzie miał ogromny wpływ na zupełnie inną ligę. Nigdy nie widziałem piłkarza, który tak dobrze radzi sobie w różnych miejscach począwszy od Manchesteru United. Wiem, że nie wygrał Ligi Mistrzów, ale jego wpływ na każdy klub, w którym występuje jest niesamowity. Tym bardziej w tym wieku.

Patrząc na brak zwycięstwa w rozgrywkach Champions League przez Messiego i Ronaldo, trudno jednoznacznie odpowiedzieć, kto z tej dwójki jest większym faworytem. A może będzie to zawodnik finalisty europejskiego pucharu, przykładowo Virgil Van Dijk?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!