Christian Benteke opuści Crystal Palace? Belg może obrać popularny kierunek!
23.05.2019

Dla Christiana Benteke sezon 2018/2019 pójdzie w niepamięć. Belgijski napastnik odgrywał niewielką rolę w ekipie Crystal Palace. Potwierdzają to wszelkie statystyki występów. Nic dziwnego, że media łączą 28-latka z przenosinami do innego zespołu. Zaskoczyć może nieco wybór ewentualnego kierunku zawodnika. 

19 spotkań, 854 minuty spędzone na boisku, jeden gol i jedna asysta – tak prezentują się statystyki snajpera z zakończonego niedawno sezonu. Benteke od wielu lat przyzwyczajony jest do znacznie większej liczby minut rozgrywanych na murawie. Rozgrywki były dla Belga nietypowe, stąd nie jest wielką niespodzianką ,iż łączy się napastnika z opuszczeniem Selhurst Park.

Niewielu mogło przewidywać, iż Christian Benteke zamieni rozgrywki Premier League na zmagania w lidze chińskiej. Taki scenariusz jest jednak bardzo możliwy. Jak donosi The Times, zespół Shandong Luneng Taishan złożył ofertę za napastnika w wysokości 15 milionów funtów. Oczywiście zarząd Crystal Palace chętnie przyjmie taką propozycję. Na przeszkodzie stanąć może wola samego piłkarza. Christian skończy w tym roku 29 lat, więc może spokojnie poszukać sobie zespołu w Europie.

Jeśli Belg zdecyduje się na transfer do Chin, to czeka napastnika delikatna poprawa zarobków. Benteke inkasuje w londyńskim zespole 130 tys. funtów tygodniowo. W Chinach może liczyć na pensję wyższą o 20 tys. funtów. Co ciekawe, Benteke nie byłby jedynym zawodnikiem Shandong Luneng Taishan, który miałby na swoim koncie grę w Premier League. W tym zespole występuje bowiem Marouane Fellaini.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!