Odegaard z kolejnym świetnym występem. Co za liczby!
24.05.2019

Martin Odegaard miał być kolejnym złotym dzieckiem, które momentalnie podbije świat piłki. Po jego początkach w Realu wydawało się, że sam sobie zaszkodził i zapomniał, jak długa droga przed nim.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Naprawdę długo trzeba było czekać, aż Norweg w końcu, krok po kroku, zacznie dojrzewać nie tylko piłkarsko, ale i mentalnie. Padło na wypożyczenia do Holandii, gdzie nastolatek poczynał sobie coraz pewniej. Obecnie 20-letni Odegaard w kończącym się sezonie ma na koncie łącznie 11 bramek i 12 asyst. Całkiem nieźle.

W ostatnim, wtorkowym meczu Vitesse z Groningen, Norweg doprawdy zaimponował. 106 kontaktów z piłką, 52 podania, dziewięć stworzonych sytuacji, dziewięć przerzutów, osiem przechwytów, pięć udanych dryblingów, trzy strzały, dwie asysty, jeden gol. A to wszystko w dobrym stylu.

Liczby nie oddają wszystkiego, poziom ligi także, ale warto zwrócić uwagę na to, jak Odegaard gra. Jest pewny siebie, zna swoje możliwości, coraz częściej wybierając nieszablonowe rozwiązania. Ofensywny zawodnik rzucając się na głęboką wodę (Real) być może stracił trochę cennego czasu, ale nie zapominajmy, że wciąż ma tylko 20 lat. Po sezonie zapewne poszuka nowego klubu i jeśli wybierze mądrze, jego talent może eksplodować. Tego oczywiście życzymy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!