“Gorszy niż Ronaldo!” – George Best doczekał się pomnika w Belfaście
24.05.2019

Podobno jednym z największych osiągnięć życia jest stać się kimś, komu będzie stawiało się pomniki. Świadczy to o wielkości, wybitności, zapewnia niemal wieczną pamięć. Widzimy to w starożytnych rzeźbach/posągach, ale w dzisiejszych czasach “posiadanie” pomnika wcale nie musi być czymś pozytywnym.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Mamy pomniki muzyków, kompozytorów, wynalazców, sportowców… Do wyboru, do koloru. Kolejną z wielkich postaci, którą postanowiono tak uhonorować, został George Best. Miejsce? Niezwykle szczególne, bo rodzinny Belfast.

Całą doniosłość zepsuło to, co swego czasu w przypadku popiersia Cristiano Ronaldo, którego zdjęcia obiegły cały Internet wzdłuż i wszerz, stając się obiektem żartów. Coś, co w założeniu miało być podobizną, stało się karykaturą, nad którą nie wiadomo czy płakać, czy się śmiać.

Kibice zdążyli już uznać “dzieło” ukazujące dryblującego piłkarza za okropne, twierdząc nawet, że jest gorsze, niż wspomniane wcześniej przedstawiające Cristiano Ronaldo. Dokładając tego pomnik Mohameda Salaha, który odsłonięto w Egipcie pod koniec 2018 roku można się zastanawiać, co jest nie tak ze współczesnymi artystami…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!