Robben zdradza, dlaczego odszedł z Realu. “To nie tylko Ronaldo…”
25.05.2019

Arjen Robben niedawno zakończył swoją 10-letnią przygodę z Bayernem. Ruszyły spekulacje na temat tego, gdzie w przyszłym sezonie może zagrać 35-latek, ale warto też rzucić okiem na… przeszłość.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Zanim Holender trafił do stolicy Bawarii, radził sobie całkiem nieźle na Santiago Bernabeu. Mimo dobrej postawy już po dwóch latach w Hiszpanii musiał szukać sobie nowego klubu. Czy sam tego chciał? Czy go do tego zmuszono? A może zadecydowało przyjście Cristiano Ronaldo? Arjen Robben odpowiedział o tamtym okresie.

– Nie chodziło tylko o Ronaldo. Florentino Perez wrócił w roli prezesa i ściągnął Ronaldo, ale także Kakę , Benzemę i Xabiego Alonso. Wydali tak dużo pieniędzy, że powiedzieli nam, że muszą trochę odzyskać na sprzedaży – wyjaśnił Robben.

– Dla mnie było to bardzo rozczarowujące, bo złapałem dobry kontakt z nowym trenerem, Manuelem Pellegrinim. Poza tym, zaliczyłem chyba najlepszy presezon w mojej karierze. (…) Czułem się tam komfortowo i grałem bardzo dobrze. Kiedy w grę wchodzi polityka, a ty nie dostajesz prawdziwej szansy, musisz się zastanowić, co robić dalej. Walczyć, czy kontynuować karierę gdzieś indziej.

– Decyzja o odejściu nie była łatwa. W końcu nie było już powrotu po opuszczenie tak wielkiego klubu. Dla porównania, Bayern nie był wtedy zbyt mocny w Europie, a moim celem zawsze było wygranie Ligi Mistrzów. Chciałem pokazać, że jestem wystarczająco dobry. Dołączenie do Bayernu było moją najlepszą decyzją w karierze – zakończył Holender.

Nie da się ukryć – Bayern w 2009 roku zaczął stawać się naprawdę mocną drużyną, a nieceniony wpływ miał na to właśnie Robben. Stał się legendą klubu, a o duecie “Robbery” będą w Monachium mówiły kolejne pokolenia. Holender dekadę temu wybrał najlepiej jak mógł.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!