Ancelotti zabrał głos w sprawie przyszłości Koulibaly’ego
26.05.2019

Kalidou Koulibaly jest obecnie obok Matthijsa De Ligta jednym z najbardziej rozchwytywanym obrońcą na świecie. Wydaje się jednak, że Senegalczyk po raz kolejny odrzuci oferty z innych klubów i zostanie w Napoli.

Po przegranym spotkaniu z Bologną, Carlo Ancelotti, został zapytany o przyszłość swojego filara defensywy. Włoch odparł krótko jednym zdaniem, że defensor nie zmieni barw klubowych przed kolejnym sezonem.

To zapewne ogromny cios między innymi dla Manchesteru United, któremu zawęża się lista potencjalnych kandydatów do zakupu na tę pozycję. Takie informacje nie są oczywiście zaskoczeniem. Prezydent Napoli, Aurelio De Laurentiis, wielokrotnie powtarzał, że odrzucał już oferty w wysokości 90 milionów funtów, zatem trudno będzie jakiemukolwiek klubowi sprostać wymaganiom finansowym włoskiego prezesa.

Jedyną szansą pozostaje aktywowana dopiero w 2020 roku klauzula wykupu, która wynosi w tej chwili 150 milionów euro. Trudno mimo to spodziewać się, że jakikolwiek klub za rok zapłaci takie pieniądze za 28-letniego zawodnika.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!