Kolejny klub z Premier League w rękach szejka?!
27.05.2019

Coraz częściej zamożni ludzie z Bliskiego Wschodu pukają do europejskiej piłki. Nasser Al-Khelaifi czy Sheikh Mansour udowodnili, że można wielkim nakładem finansowym zbudować potęgę futbolu w dość krótkim okresie. Zapewne działalność wspomnianych osób jest pewnego rodzaju motywacją dla innych multimilionerów. Według ostatnich doniesień mediów, kuzyn Mansoura może przejąć inny zespół z Premier League. 

Jak informują angielskie źródła, Sheikh Khaled (a dokładniej Sheikh Khaled bin Zayed Al Nehayan) poważnie rozważa zakup Newcastle United. Co więcej, aktualny właściciel klubu Mike Ashley miał już spotkać się z przedstawicielami szejka, by uzgodnić cenę sprzedaży Newcastle. Mówi się o kwocie w wysokości 350 milionów funtów.

Relacje obecnego właściciela z otoczeniem klubu od dawna nie należą do najlepszych. Kibice mają żal do Ashleya, że ten nie inwestuje odpowiednich pieniędzy, by wzmocnić drużynę. Stanowisko Mike’a zmusiło nawet Rafaela Beniteza do poważnych rozważań w kontekście swojej przyszłości. Hiszpan chciał opuścić klub, gdyż nie otrzymał odpowiedniego wsparcia od osób “z góry”.

Ewentualne kupno Newcastle przez szejka zapewne zmieniłoby sporo w Premier League. Biorąc pod uwagę działalność Mansoura, Khaled z pewnością zainwestowałby w “Sroki” ogromne pieniądze.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!