Najbardziej znienawidzone angielskie kluby? Finaliści Ligi Mistrzów przodują
27.05.2019

Piłka nożna to sport, w którym główną rolę odgrywają emocje. Dopingowanie ulubieńców, cieszenie się ze zwycięstw i wspólne przeżywanie porażek jest czymś pozytywnym i jednoczącym, ale przecież każdy kij ma dwa końce…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Uwielbienie do jednych pokrywa się z niechęcią, a nawet nienawiścią do innych. Kibice wielu klubów albo mają ze sobą “sztamę”, albo “kosę”, i choć rzadko kiedy jest to racjonalnie wytłumaczalne, tak już po prostu jest. Przez dziesięciolecia wszystko potoczyło się tak, że jedne kluby tych “wrogów” mają mniej, inne więcej.

Jak sprawa wygląda w Anglii? W ojczyźnie futbolu, w której fanatyzm powstał najwcześniej, “tradycje hejtu” są długie. Według nieoficjalnych badań najbardziej nielubianą angielską drużyną jest… Leeds United. Naliczono aż 117 różnych, niekoniecznie przychylnych przyśpiewek, które były kierowane w stronę zespołu Championship.

Patrząc jedynie na Premier League, niechlubnym liderem został… Liverpool. 50 przyśpiewek śpiewano w stronę podopiecznych Juergena Kloppa łącznie aż 26000 razy więcej, niż w stronę jakiegokolwiek innego klubu. Na drugim miejscu, z 42 przyśpiewkami, znalazł się Tottenham. Podium (39) zamknął Manchester City, wyprzedzając sąsiadów z czerwonej części miasta (34).

Zaskoczeni? Wychodzi na to, że liderzy zestawienia na “fali hejtu” dopłynęli całkiem daleko, bo aż do finału Ligi Mistrzów. Czy w nim także Liverpool wyprzedzi Tottenham?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!