Dylemat przed finałem. Pochettino wie, że czego nie zrobi i tak będzie źle
27.05.2019

Wielki finał Ligi Mistrzów coraz bliżej, a im mniej godzin nas od niego dzieli, tym więcej pojawia się pytań i zagadek. Jedną z nich są z pewnością składy, które wciąż mogą wyglądać różnie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Możemy teoretycznie wskazać jedenastki Liverpoolu i Tottenhamu, które zasługują na miano “galowych”. Z powodu kilku urazów obie drużyny musiały radzić sobie wcześniej w nieco poprzestawianych składach i może się okazać, że w finale będzie podobnie. Do zdrowia wraca między innymi Roberto Firmino, ale więcej zagadek jest w ekipie Mauricio Pochettino.

Największy znak zapytania stoi oczywiście przy nazwisku Harry’ego Kane’a. 25-letni Anglik od 9 kwietnia i pierwszego ćwierćfinału LM z Manchesterem City nie pojawił się na murawie, a pierwsze prognozy wskazywały, że sezon jest dla niego skończony. Rekonwalescencja przebiegała jednak szybciej, co świetnie pokazał bieg napastnika po wyeliminowaniu Ajaksu.

Czy Kane pozbawiony rytmu meczowego wystąpi w finale? Pochettino wie, że to trudna decyzja… – To, czy nim zaczniemy jest rzeczą, o której dużo myślimy. Jest to decyzja, która – w taki czy inny sposób – zostanie oceniona dopiero po meczu. Jeśli wygramy: fantastyczna decyzja. Jeśli przegramy: gówniana decyzja, a wy będziecie chcieli mnie zabić.

Nie da się ukryć, że w tym przypadku to niemal hazard. Kane może w kluczowym momencie zadecydować o wyniku, może jednak być niewidoczny, niedokładny i zagubiony po dłuższej przerwie. Jeśli mielibyście oceniać przed meczem: warto wystawić Kane’a, czy nie?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!