Galaktyczny transfer = galaktyczna pensja. Ile Real będzie musiał zapłacić Neymarowi za transfer do stolicy Hiszpanii?
27.05.2019

Transfer Neymara do Realu Madryt byłby bardzo złożoną operacją dla „Królewskich”. Mowa oczywiście nie tylko o kwocie odstępnego, jaką zażądaliby „Paryżanie”, lecz także o wynagrodzeniu dla samego piłkarza. Zgodnie z informacjami madryckiego dziennika „AS”, Brazylijczyk tygodniowo chciałby pobierać 1,2 miliona funtów.

27-latek trafił do stolicy Francji w 2017 roku za blisko 200 milionów funtów. Dziś należałoby oczekiwać, że „Królewscy” musieliby zapłacić nieco więcej, aby pozyskać jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Niestety dla ekipy Zidane’a, problemem na pewno byłyby oczekiwania finansowe piłkarza.

Real obecnie wypłaca z klubowej kasy na pensje około 247 milionów funtów rocznie. Według przepisów Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, drużyny mogą wydać na wynagrodzenia 70% swoich przychodów. Obecnie ekipa z Hiszpanii ma jeszcze 13% zapasu, ale wielkie plany letnich transferów mogą zniwelować te różnicę.

Oczywiście najłatwiejszym ruchem byłaby sprzedaż Garetha Bale’a, który obecnie pobiera największą gaże w wysokości 350 tysięcy funtów tygodniowo. 29-latek od dawna jest łączony z odejściem, ale tak naprawdę trudno znaleźć jakikolwiek klub, który będzie skłonny wypłacać mu takie pieniądze. Tutaj pojawia się problem dla Realu, który może rozwiązać to np. poprzez zesłanie piłkarza na wypożyczenie i płacenie mu części pensji, przykładowo 50%.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!