Nie tylko Ndombele? Guardiola ma na oku kolejnego piłkarza Lyonu
27.05.2019

Możliwe odejście Davida Silvy oraz Ilkaya Guendogana powodują, że Pep Guardiola latem nie będzie jedynie szukał następcy dla Fernandinho. Hiszpan z pewnością rozejrzy się także za dodatkowym środkowym pomocnikiem, który wniesie do jego zespołu sporo kreatywności. Czy tym zawodnikiem zostanie Houssem Aouar?

Szkoleniowiec Manchesteru City po meczach z Lyonem w Lidze Mistrzów mocno zachwalał umiejętności Francuza. 20-latek miał spory udział w wygranym meczu na Etihad Stadium we wrześniu, gdzie rozegrał kapitalne spotkanie.

– Aouar jest niewiarygodny. Zawsze posiada spokój mając przy nodze piłkę. To gracz z wysoką techniką – stwierdził wówczas 48-latek.

Komplementy powędrowały także i w drugą stronę. Wychowanek Lyonu niedawno w wywiadzie dla „Canal +” zdradził, że z chęcią występowałby pod okiem takiego menedżera.

– Kto nie chciałby zagrać w City? To świetny europejski klub i wszyscy piłkarze mają ochotę występować w takich drużynach, którą dodatkowo prowadzi Guardiola. To dla mnie ideał trenera. Jego sposób spojrzenia na futbol bardzo mi odpowiada.

Mimo to piłkarz jest przekonany, ze pozostanie na kolejny sezon w Lyonie nie będzie dla niego tragedią.

– Nadal mam aktywny kontrakt z Lyonem. Chciałbym zostawić pewien ślad w historii tego klubu. Po tym sezonie przyjdzie do nas nowy trener, z którym usiądę i przedyskutuję rolę, jaką mogę pełnić.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!