Zwolnienie z Interu? Spalletti nie może narzekać. Gigantyczna odprawa dla Włocha
27.05.2019

Zwolnienie z pracy wcale nie musi okazać się złą wiadomością dla piłkarskiego trenera. Przekona się o tym już niebawem Luciano Spalletti, który na odchodne otrzyma całkiem pokaźną sumkę.

Inter bez wątpienia musi być pewny co do swojej decyzji o zmianie szkoleniowca. Pomimo awansu do Ligi Mistrzów, władze ekipy z Mediolanu postanowili dokonać rewolucji i już niebawem ogłoszą zatrudnienie Antonio Conte. Czy okaże się to dobry ruch? Czas pokaże. Póki co czwarta drużyna tego sezonu Serie A musi liczyć się ze sporymi kosztami.

Samo odejście Spallettiego będzie kosztować 25 milionów euro. W tym wliczone są oczywiście odprawy dla jego asystentów i innych ludzi z jego sztabu. Równie kosztowana będzie operacja „Conte”. Włoch u swoich poprzednich pracodawców zwykle wysoko się cenił i inaczej nie będzie tym razem. Za rok pracy były szkoleniowiec Chelsea otrzyma około 10 milionów euro, co niemalże wyrównuje jego zarobki z czasów prowadzenia „The Blues”.

Oczywiście w Interze wszyscy mają nadzieję, że wraz z tymi zarobkami poprawi się gra zespołu. Występy tej drużyny zwykle nie cieszyły oka, a także nie przynosiły odpowiednich rezultatów. Pomóc ma w tym Conte, który trzy sezonu temu doskonale sprawdził się w Premier League i już w pierwszym sezonie zdobył krajowe mistrzostwo. Czy historia i tym razem się powtórzy?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!