Nie Griezmann, nie De Ligt. Pierwsze wzmocnienie Barcelony będzie z wolnego transferu?
30.05.2019

Barcelona miała hucznie rozpocząć letnie okno transferowe. Z hiszpańskim klubem poważnie łączono Antoine’a Griezmanna oraz Matthijsa de Ligta. Obie transakcje utknęły w martwym punkcie. “Duma Katalonii” nie zamierza skupiać się tylko na tych wymienionych zawodnikach. Do klubu na zasadzie wolnego transferu może dołączyć piłkarz Atletico!

Filipe Luis poważnie rozważa odejście z Madrytu. 33-latek ma ważny kontrakt z zespołem do 30 czerwca 2019 roku. Nic nie wskazuje na to, by defensor podpisał z “Los Rojiblancos” nową umowę. Z pewnością wpływ na decyzję zawodnika ma obecna sytuacja klubu. Z Atletico żegna się kilku kluczowych graczy, więc przyszłość zespołu nie maluje się w pozytywnych barwach.

Taką sytuację chce wykorzystać Barcelona. “Duma Katalonii” zamierza sprowadzić zastępcę dla Jordiego Alby. Brazylijczyk wydaje się idealnym kandydatem. Mowa o piłkarzu, który nie dość, że ma ogromne doświadczenie w LaLiga, to może przyjść do klubu “za darmo”. W grę wejdą zapewne prowizje dla agenta, ewentualne wynagrodzenie dla Luisa z tytułu podpisania kontraktu.

Oczywiście mamy na uwadze fakt, iż mistrz Hiszpanii wzmocnił się już takimi transferami jak Frenkie de Jong czy Emerson. Filipe Luis byłby jednak pierwszym wzmocnieniem w kontekście przeprowadzenia transakcji stricte w letnim oknie. Wcześniejsza dwójka została zakontraktowana znacznie wcześniej.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!