Serbski “wonderkid” zastąpi Chielliniego? Juventus pozyskał wielki (dosłownie) talent
04.06.2019

Największe kluby zaczynają zbroić się na nowy sezon. Słyszymy o zmianach trenerskich, wielkich gwiazdach, które mogą zmienić barwy, ale przecież to nie wszystko. Giganci czasem inwestują także w przyszłość i zawodników, którzy dopiero mogą wskoczyć na najwyższy poziom.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Tak właśnie uczynił Juventus, wciąż szukający menedżera, który poprowadzi “Starą Damę” w sezonie 2019/2020. Mistrz Włoch, z którym łączy się kilka gorących nazwisk, właśnie pozyskał obrońcę. Nie jest to jednak nikt znany, kto z miejsca stanie się gwiazdą drużyny. Tym razem pomyślano o działaniu długoterminowym.

Do Juventusu trafi 18-letni obrońca Partizana Belgrad, Strahinja Pavlović. Młodziutki Serb, który wkroczył do grona pełnoletnich 24 maja, został włączony do pierwszej drużyny na początku roku. Cztery miesiące gry wystarczyły, by zwrócić na siebie uwagę skautów i skłonić do zakupu sam wielki Juventus. To mówi samo za siebie.

Pavlović podpisze pięcioletni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał milion euro rocznie. Kwota transferu to pięć milionów euro (+2 mln zmiennych). Nastolatek zostaje ściągany jako ktoś, kto za kilka lat przejmie pałeczkę po Chiellinim. Czy to się uda?

15 występów w dorosłej piłce wystarczyło, by prasa zaczęła nazywać Strahinję Pavlovicia kolejnym “złotym dzieckiem”. Po pierwsze – życzymy dobrze, ale trochę za wcześnie na takie deklaracje. Po drugie – mierzący 194 cm obrońca na dziecko raczej nie wygląda…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO