Aubameyang odejdzie z Arsenalu? Gabończyk otrzymał gigantyczną ofertę
04.06.2019

Brak awansu do Ligi Mistrzów spotkał się z ogromnym zawodem w gabinetach dyrektorów Arsenalu. Głównym powodem są oczywiście finanse, które bez udziału w najważniejszych europejskich klubowych rozgrywkach nie są w zadowalającym stanie. Odbije się to zapewne także na aktywności podczas letniego okienka, choć „Kanonierzy” być może znajdą na to pewne obejście.

Wszystko za sprawą otrzymanej oferty za Pierre-Emericka Aubameyanga. 29-latka do Chin zamierzają bowiem ściągnąć takie kluby jak Guangzhou Evergrande i Shanghai SIPG. W przeszłości Gabończyk dwukrotnie odrzucał propozycję z Chinese Super League. Pierwszy raz miał miejsce przed transferem do Arsenalu w styczniu 2018 roku, kiedy to Guangzhou zaoferowało Borussii 62 miliony funtów. Z kolei sześć miesięcy wcześniej napastnika szukało Tianjin Quanjian, które złożyło ofertę do ekipy z Signal Iduna Park o wartości 71 milionów funtów.

W azjatyckich klubach napastnik Arsenalu mógłby liczyć na wynagrodzenie w wysokości 300 tysięcy funtów tygodniowo. Obecny kontrakt snajpera wygasa za dwa lata i trudno się spodziewać, że wraz z nową umową otrzyma on tak gigantyczną podwyżkę (obecnie jego tygodniowe uposażenie w stolicy Anglii jest mniejsza o ponad 100 tysięcy funtów).

Z pewnością dla Unaia Emery’ego strata najskuteczniejszego strzelca Premier League byłaby wielką stratą, ale władze Arsenalu muszą spojrzeć na tę sytuację przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO