Felix zdrada więcej konkretów o transferze. “Wówczas podejmę decyzję”
07.06.2019

Przyszłość Joao Felixa, pomimo wielu medialnych plotek, nadal pozostaje jedną wielką tajemnicą. 19-latek jest łączony z przenosinami do wielu czołowych europejskich klubów na czele z Manchesterem United, City oraz Realem Madryt.

W tej chwili trudno powiedzieć, jaka drużyna jest faworytem do pozyskania Portugalczyka. Jego wartość obecnie wycenia się na 120 milionów euro, bowiem właśnie tyle wynosi klauzula w jego umowie. Szefowie Benfiki jasno dają do zrozumienia, że nie sprzedadzą swojego wychowanka za mniejsze pieniądze.

W środę napastnik zadebiutował w narodowej kadrze. Po niezbyt udanym meczu przeciwko Szwajcarii odpowiedział na jedno z pytań dziennikarza o transferze:

– Teraz skupiam się jedynie na narodowej kadrze. Po zakończeniu Ligi Narodów zamierzam podjąć pewną decyzję.

Z pewnością Felix obecnie nie jest wart wspomnianych pieniędzy, ale w obecnym futbol płaci się głównie za możliwość rozwoju. W ubiegłym sezonie Joao trafił 20 bramek i zanotował 11 asyst w 33 spotkaniach od pierwszej minuty, Nastolatek miał kluczowy wpływ na zdobycie mistrzostwa Portugalii, a jego gwiazda rozbłysła głównie po tym jak szkoleniowiec klubu przestawił go na pozycję napastnika.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!