Zwrot akcji ws. Rabiota? Francuz może podjąć zaskakującą decyzję
08.06.2019

Adrien Rabiot przez wiele miesięcy był uważany w PSG za persona non grata. Tymczasem jego sytuacja, ze względu na zmiany we władzach ekipy z Paryża, może całkowicie ulec zmianie.

Umowa Francuza z mistrzem Francji wygasa tego lata. Do tej pory nic nie wskazywało na to, że 24-latek zostanie w dotychczasowym klubie na kolejny sezon. Powodów było oczywiście kilka, a najważniejszy z nich dotyczył odsunięcia od zespołu w styczniu po tym jak pomocnik odrzucił propozycję nowej umowy.

Matka zawodnika wielokrotnie powtarzała, że jej syn jest niemalże zakładnikiem klubu i traktuje się go jak więźnia. Najbardziej surowy wobec zawodnika był dyrektor sportowy klubu, Antero Henrique, który nie dogadał się z Thomasem Tuchelem co do kary dla Francuza. Niemiecki szkoleniowiec, biorąc pod uwagę braki kadrowe w środku pomocy, chciał korzystać z tego zawodnika w decydujących spotkaniach. Ostatecznie Henrique nie zmienił zdania, a jego posada teraz wisi na włosku.

W jego miejsce miałby do Paryża trafić Leonardo, obecnie zajmujący podobną pozycję w Milanie. Francuskie media donoszą, że Brazylijczyk spróbuje przekonać Rabiota do pozostania w PSG. Według różnych raportów, odbyły się nawet pierwsze rozmowy w tej sprawie z graczem, jego agentem oraz trenerem.

Takie rozwiązanie oznaczałoby, ze Rabiot odrzuciłby oferty innych zespołów – głównie z Premier League. W ostatnim czasie pomocnika łączono przede wszystkim z przenosinami do Evertonu oraz Manchesteru United.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO