Juventus umie w transfery. “Stara Dama” królową polowań na “samotnych panów”
08.06.2019

Juventus to obecnie zdecydowanie najlepsza włoska ekipa. Seryjnie zdobywane mistrzostwa, bite krajowe rekordy, do tego zawodnicy, o których większość rywali z Serie A może jedynie pomarzyć… Jednak nie zawsze tak było.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

“Stara Dama” niecałe 15 lat temu musiała odbić się od dna, występując w Serie B. Taki cios mógłby pogrążyć wiele klubów, ale Juventus tylko się umocnił, w pewien sposób zahartował. Po powrocie do elity misję odbudowy potęgi wzięto do siebie bardzo poważnie i może dlatego Juventus jest obecnie w takim, a nie innym miejscu.

Kluczy do sukcesu było wiele, ale bezsprzecznie za jeden z nich można uznać politykę transferową. Juventus nie wydając wielkich pieniędzy potrafił zbudować bardzo mocny zespół, a wielu zawodników trafiało na Allianz Stadium… za darmo.

Zestawienie piłkarzy, którzy dołączyli do Juventusu jako “wolni agenci”, wygląda doprawdy imponująco. Tym bardziej jeśli zobaczymy, ile większość z nich wniosła do pierwszego zespołu, a także ile mistrz Włoch na nich ostatecznie zarabiał (tu króluje oczywiście Paul Pogba).

Jak myślicie, czy Aaron Ramsey, najnowszy nabytek klubu, który dołączył do niego na podobnej zasadzie, będzie istotnym punktem drużyny w nowym sezonie?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO