Zaskakująca rola Higuaina w przenosinach Sarriego do Juventusu
09.06.2019

Gonzalo Higuain może odegrać zaskakującą rolę w planowanym transferze Maurizio Sarri do Juventusu. 31-latek mógłby zostać wykorzystany bowiem jako naturalna opłata za przenosiny Włocha do mistrza Serie A, które mają się dokonać już jutro.

60-letni (jeszcze) szkoleniowiec „The Blues” nie kryje się z tym, że chciałby poprowadzić w przyszłym sezonie „Starą Damę”. W ostatnim wywiadzie przyznał, że cała transakcja ma zostać dopięta w poniedziałek. Jednym z jej elementów powinien zostać Gonzalo Higuain, ponieważ Chelsea nadal nie zapłaciła za jego półroczne wypożyczenie.

Zgodnie z informacjami „La Gazzetta dello sport”, oznaczałoby to, że Juventus nie musiałby płacić odszkodowania za nowego menedżera. W ostatnich dniach odbywały się spotkania między przedstawicielami Romana Abramowicza i Sarriego, które zakończyły się pomyślnie dla włoskiego klubu.

Oczywiście wykorzystanie Higuaina wcale nie wyklucza pozostania Argentyńczyka na Stamford Bridge na kolejny sezon. Chelsea nadal zastanawia się cz wykorzystać zapis w umowie gwarantujący im pozyskanie napastnika za około 30 milionów funtów. Niektóre włoskie media sugerują, że „Pipita” wróci nawet do Juventusu wraz z Sarrim.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!