“To było o wiele gorsze niż się spodziewałem”
11.06.2019

Philippe Coutinho nie ma za sobą zbyt udanego sezonu w Barcelonie. Piłkarz zmagał się z wielką presją ze strony kibiców, którzy kilkukrotnie go wygwizdywali. Problemy w Hiszpanii spowodowały że piłkarza zaczęto łączyć z powrotem do Anglii.

Hiszpańskie media informowały, że mistrz Hiszpanii jest gotowy wysłuchać ofert za Brazylijczyka. Mimo to 26-latek z optymizmem patrzy w przyszłość i wierzy, że jeszcze udowodni swoją wartość.

– Nie miałem dobrego sezonu. Moje występy były o wiele gorsze niż się spodziewałem. Jedynym sposobem na poprawę i zdobycie pewności siebie jest ciężka praca, a ja ciężko pracuję.

Idealną szansą dla Coutinho na poprawę dyspozycji będzie nadchodząca edycja Copa America. Brazylijczycy są wymieniani w roli głównego faworyta imprezy, a kontuzja Neymara sprawia, że być może właśnie zawodnik Barcelony będzie zmuszony przejąć rolę lidera reprezentacji w ofensywie. Tak przynajmniej sądzi Thiago Silva, kapitan „Canarinhos”.

– Coutinho ma za sobą trudny sezon. W Barcelonie został często wygwizdywany, ale tutaj w zespole jest naszym punktem odniesienia, zwłaszcza gdy nie mamy Neymara. On tworzy nasza grę. W dwóch meczach towarzyskich był najlepszym zawodnikiem na boisku – nie tylko ze względu an bramki oraz asysty, ale także na sposób bronienia.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO