Mertens chciał odejść z Napoli. Żona zawodnika zdradziła, jak go przekonała
14.06.2019

Decyzje piłkarzy często wydają się trudne, jednak nigdy nie wiemy, co ostatecznie złożyło się na ich podjęcie. Pieniądze? Rodzina? Przygoda? Możliwości jest wiele. Teraz dowiedzieliśmy się, dlaczego w Napoli wciąż występuje jeden z czołowych zawodników klubu…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Dries Mertens w ostatnich sezonach stał się niewątpliwie jedną z największych gwiazd SSC Napoli. Belg, na którego pobyt we Włoszech składały się lepsze i gorsze okresy, stał się głównym beneficjentem… kontuzji Arkadiusza Milika. Po pierwszej poważnej kontuzji Polaka Sarri postanowił przesunąć rezerwowego skrzydłowego na środek ataku, a ta decyzja okazała się najlepszą z możliwych.

W pewnym momencie po doświadczonego zawodnika zgłosił się pewien chiński klub, a Mertens poważnie rozważał przyjęcie oferty. – Rok/dwa i nawet nasze wnuki będą miały ustawione życie – mówił zawodnik. Katrin Kerkhofs, żona zawodnika, odciągnęła go jednak od tego pomysłu. – Potrzebujemy życia towarzyskiego, słońca i pięknego otoczenia. Rok to dużo czasu i może zniszczyć wszystko. Jednak nie oceniam zawodników, którzy się na to decydują – stwierdziła.

Można zrozumieć obie postawy. Wyjazd do Chin i wyciśnięcie z ostatnich lat kariery jak najwięcej wydaje się całkiem rozsądnym wyborem, jednak odrzucenie oferty także. Pozostanie na najwyższym poziomie to jedno, ale poza tym nie ryzykuje się szoku kulturowego, uczucia samotności,  tęsknoty, izolacji… 32-letni Mertens na razie został w Napoli i dobrze, że wciąż możemy oglądać go na najwyższym poziomie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO