Piłkarz Ligue 2 przymierzany do Arsenalu. “Kanonierzy” złożą trzecią ofertę!
16.06.2019

Arsenal łączony z młodym, obiecującym zawodnikiem? Dla kibiców “Kanonierów” nie jest to żadne zaskoczenie. Klub z Londynu prowadzi określoną politykę transferową, z którą zapoznał się praktycznie każdy sympatyk zespołu. Tym razem zarząd obrał sobie za cel piłkarza FC Lorient. Alexis Claude-Maurice może trafić do Premier League.

Zapewne spore grono osób pierwszy raz słyszy to nazwisko. Claude-Maurice w sezonie 2018/2019 biegał po boiskach Ligue 2. 21-latek razem ze swoją ekipą walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji. Klub Alexisa na ostatniej prostej stracił miejsce w czołowej piątce, która gwarantowała grę w barażach.

Sam zawodnik z pewnością może zapisać całe zmagania do udanych. Ofensywny piłkarz z czternastoma trafieniami oraz trzema asystami był drugim najlepszym strzelcem zespołu w lidze. Dobra gra Francuza nie umknęła uwadze przedstawicielom Arsenalu. “Kanonierzy” mieli nawet złożyć już dwie oferty za piłkarza, jednakże propozycje angielskiej ekipy odrzucił zarząd FC Lorient.

Klub z Premier League nie zamierza się poddawać. Jak donoszą źródła z Wysp, Arsenal przygotowuje trzecią ofertę. Sam zawodnik pozytywnie rozpatruje przenosiny do Londynu. Alexis Claude-Maurice zapewne ma na uwadze losy swojego młodszego kolegi. Matteo Guendouzi dołączył do “Kanonierów” w zeszłym roku właśnie z tego samego klubu. 20-latek wystąpił w 33 spotkaniach Premier League.