„Mógłbym sobie poradzić w Manchesterze United” – Klub z Old Trafford rozbije bank na Brazylijczyka?
16.06.2019

Podczas trwającej Copa America, skauci europejskich klubów z pewnością uważnie śledzą wszystkie spotkania w celu znalezienia pewnej perełki. Jednym z odkryć tego turnieju może zostać Everton, piłkarz Gremio Porto Alegre.

23-latek jeszcze przed imprezą w Brazylii został połączony z przenosinami do Europy. Większość źródeł do tej pory informowała, że zawodnikiem interesuje się przede wszystkim Manchester United oraz City, a jego wartość wycenia się na około 35 milionów funtów.

Oba kluby jednak być może będą zmuszone zapłacić o wiele więcej. Powodem jest klauzula wykupu w kontrakcie zawodnika, która wynosi aż 71 milionów funtów. Zgodnie ze słowami prezesa Gremio, Romildo Bolzana Juniora, władze klubu nie rozpatrzą niższej oferty. Jak natomiast na możliwe przenosiny do Europy zareagował sam zainteresowany?

– Jestem graczem, którego celem jest dostanie się na szczyt. Kluby w Europie mają styl gry przystosowany do mnie i mógłbym sobie poradzić w Manchesterze United oraz innych zespołach.

Everton udanie rozpoczął turniej rozgrywany w jego ojczyźnie. W spotkaniu przeciwko Boliwii skrzydłowy rozegrał ledwo ponad 10 minut, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu bramki.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO