“Nadal mogę grać dla wielkiego klubu” – Franck Ribery czeka na atrakcyjne oferty?!
17.06.2019

Po dwunastu latach gry dla jednego zespołu, Franck Ribery opuścił Monachium. Francuski zawodnik przez wiele lat utrzymywał się na najwyższym poziomie, zdobywając z drużyną wiele pucharów. Jak na razie nie wiadomo, w jakim klubie wyląduje 36-latek. Ribery zapewnił jednak, że nadal może grać w topowym europejskim zespole. 

425 spotkań, 124 bramki oraz 182 asysty. Statystyki Ribery’ego w Bayernie robią wrażenie. Przez ten czas, francuski zawodnik cieszył się m.in. ze zdobycia Ligi Mistrzów, mistrzostwa Niemiec (dziewięciokrotnie) oraz Pucharu Niemiec (sześciokrotnie). Po latach pełnych sukcesów, trudno nagle zejść o kilka poziomów niżej.

Nie może wyobrazić sobie tego Franck Ribery. Francuz przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, iż nadal może grać na najwyższym poziomie – Nadal jestem głodny gry. Myślę, że mogę dać wiele drużynie.  Dopóki czuje, iż reprezentuje wysoki poziom, będę starał się do tego dążyć. Nie zamierzam oszukiwać. Nadal mogę grać dla wielkiego klubu. Wydaje mi się, że mogę grać przez dwa najbliższe sezony.

Trudno jednak znaleźć topowy zespół, który przyjąłby obecnie Francuza z otwartymi ramiona. Być może Ribery będzie musiał jednak obniżyć trochę wymagania. Media sugerowały w ostatnim czasie, iż 36-latek może trafić do beniaminka Premier League, Sheffield United.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!